Napsali o nás

Maminka březen 2021

Maminka březen 2021

Genetika je vodítko, díky kterému se můžeme posunout
Celý článek k přečtení zde | Celý článek ke stažení v PDF zde(1.66 MB)
 
www.genomac.cz 10.7.2006

Genografický test odhalí pôvod človeka

Genografický test, alebo test genetického pôvodu, zistí aká krv koľuje vo vašich žilách. To znamená, že odhalí, či predkovia boli napríklad horkokrvní Španieli alebo naopak chladní Norovia.
Celý článek k přečtení zde
 
Český rozhlas 31. 12. 2014

DNA odhalí výtečného horolezce i geniálního hudebníka

Deoxyribonukleová kyselina neboli DNA je malá látka, která může za velké věci. Díky ní jsou vědci dnes schopni určit, odkud pocházíte, kdo byli vaši předci, jestli má vaše dítě talent pro lyžování nebo hru na housle nebo zda můžete ve stáří onemocnět Alzheimerovou chorobou.
Celý článek k přečtení zde | Celý článek ke stažení v PDF zde(45.45 KB)
 
zena.cz 07. 10. 2014

Poznáte, na jaký sport má dítě talent?

Sport k dětem jednoznačně patří. Je to ideální způsob, jak je smysluplně zabavit a přitom rozvíjet jejich pohybové i sociální dovednosti. Musíte ovšem umět zvolit ten správný. A tam mnohdy nastává kámen úrazu.
Celý článek k přečtení zde | Celý článek ke stažení v PDF zde(59.38 KB)
 
klickevzdelani.cz 07. 05. 2014

Jak odhalit sportovní talent dětí a motivovat je ke sportu

Každým rokem přibývá obézních dětí a odborníci již bijí na poplach. Pokud děti nezmění své stravovací návyky a nezačnou se více hýbat, hrozí jim v budoucnu velmi vážné zdravotní komplikace. Velká zodpovědnost je přitom kladena na rodiče, kteří mají již od raného dětství u svých potomků podporovat zdravé stravování, ale i lásku k pohybu. Ne každý sport ale dítě baví a najít ten ideální může být pro rodiče tvrdým oříškem. „Každé dítě má nějaký talent, jen jde o to, objevit ho,” vysvětluje Doc. PaedDr. Tomáš Perič, Ph.D., autor knih Výběr sportovních talentů a Sportovní příprava dětí. Nicméně ani ten nejlepší talent se neobejde bez podpory a motivace nejbližších. Děti neustále potřebují dodávat na sebedůvěře a slyšet chválu na své sportovní výkony.
Celý článek k přečtení zde | Celý článek ke stažení v PDF zde(41.61 KB)
 
denik.cz 26. 04. 2013

Genetické testy původu jsou populární a zájem o ně roste

Pátrat po původu svých předků, zda pocházeli od Středomoří, Ameriky nebo třeba od Uralu, láká díky molekulární genetice stále více lidí. Genetická výbava člověka známá jako DNA se zkoumá ve specializovaných laboratořích, kde zájem o geneticko-genealogické testy původu od začátku ledna výrazně vzrostl. Potvrdili to oslovení odborníci. Genetici pomáhají rozplést původ lidí, který už nedokážou rozluštit matriky nebo jiné historické prameny.
Celý článek k přečtení zde | Celý článek ke stažení v PDF zde(63.5 KB)