Novinky Genograf

29. října 2021 

Přednáška z cyklu Science Café v kavárně Horká vana v Českých Budějovicích

Pokud jste z okolí Českých Budějovic, přijďte si 9.11. v 17:30 hodin poslechnout přednášku Dr. Lucie Benešové o genetice, Genografu, hlednání předků a dalších tajemstvích ukrytých v naší DNA. Zároveň zde budou k vidění umělecké obrazy vytvořené podle DNA (Genoportréty). Určitě si tuto zajímavou akci nenechte ujít.

 

25. října 2021

Objednávky do Vánoc

Vážení zákazníci,

s ohledem na blížící se vánoční svátky bychom Vás rádi upozornili, že výsledky testů budou odeslány do Vánoc pouze u vzorků, které budou do naší laboratoře doručeny nejpozději do 8.11.2021. U vzorků přijatých po tomto datu budou výsledky dodány až v lednu 2022. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné vánoční svátky.


4. dubna 2020

Česká Genografická mapa

Vážení zákazníci,

velice Vám děkujeme za Vaši spolupráci při tvorbě České Genografické mapy. Dosud máme shromážděno přibližně 1300 záznamů a v průběhu následujícího měsíce zveřejníme výsledky. Sledujte sekci Novinky.

 

2. února 2020 

Hledá se potomek pradědečka brazilského prezidenta Kubitscheka!

Minulé pondělí jsme se zúčastnili mezinárodní konference pod záštitou senátu na téma "Český původ brazilského prezidenta Juscelina Kubitscheka". Sešlo se zde několik českých a brazilských odborníků z oblasti historie, genealogie a genetiky a také jeden z potomků nejvýznamnějšího brazilského prezidenta Kubitscheka. Cílem konference bylo shrnout všechny současné poznatky o původu praděděčka prezidenta Kubitscheka a pokusit se dopátrat k jeho českému původu, který je doposud zahalen tajemstvím. Za Genomac jsme prezentovali výsledky genetického testování 29 Kubíčků a porovnání jejich Y profilů s brazilským potomkem. Bohužel, zatím jsme nezaznamenali ani jeden shodný profil, tedy pátráme dál. Tímto prosíme všechny Kubíčky, kteří mají zájem o testování a ověření jejich případné příbuznosti s brazilským prezidentem, aby nás kontaktovali telefonicky nebo na e-mail kubicek@genomac.cz.

 

15. prosince 2019 

Přednáška ve Science café na téma "Genetika v našem životě a co o ní možná nevíte"

Pokud jste z okolí Jindřichova Hradce, přijďte si tuto středu 18.12. v 18 hodin poslechnout přednášku Dr. Lucie Benešové o genetice kolem nás.