Video odběry covid

Milí rodiče,

vítejte na stránkách projektu Rekreační genetika z dílny výzkumného ústavu Genomac. Na těchto stránkách nabízíme genetické testy pro širokou veřejnost: testy původu předků GenoGraf, testy genetických dispozic k redukci váhy Genoskop Linie a testy talentů a vloh Genoskop Junior. Více informací o posledním z těchto testů, který je zaměřen na děti ve věku 3-8 let, naleznete níže.

Nově jsme zde umístili instruktážní video pro děti, jak správně odebírat vzorek na test covid-19 při samotestování ve školách a školkách. Video je pozitivně lazeno a odlehčenou formou ukazuje dětem, že z odběru nemusí mít obavy. Video jsme vytvořili na základě našich dlouholetých zkušeností s odběry dětí v rámci genetických testů (zejména Genoskop Junior) a také s odběry na covid-19 v našem testovacím PCR centru.

Video se přehraje po kliknutí na odkaz níže.

V případě jakýchkoliv dotazů k videu, odběru, nebo našim produktům se na nás obraťte (e-mailem nebo telefonicky). Jsme tu pro Vás, rádi Vám odpovíme nebo poradíme.

VIDEO ZDEGenoskop Junior je genetický test, který pomáhá nasměrovat životní styl Vašich dětí podle toho, co jim bylo dáno do vínku. Vychází z nejnovějších vědeckých poznatků o genech, které se podílejí na sportovním výkonu, hudebním sluchu či cirkadiánním rytmu. Záleží na odchylkách v těchto genech, jestli je Vaše dítě spíše vytrvalec nebo sprinter, jestli má hudební nadání, nebo jestli je spíše skřivan nebo sova. Pokud se Vám zdá, že Vaše dítě například není tak výkonným sportovcem jako jeho vrstevníci, věřte, že na vině může být absence tzv. horolezeckých genů. Za to však může mít vrozené hudební nadání, které se u malých dětí velmi špatně zjišťuje. Děti s absolutním hudebním sluchem přitom vynikají nejen v hudbě, ale například také v cizích jazycích. Byla by škoda vrozený absolutní hudební sluch Vašich potomků neodhalit, protože pokud se nerozvijí od mala, v průběhu dětství zanikne.

Test Genoskop Junior pomáhá rodičům směrovat své dítě k takovým zájmům a aktivitám, které jsou pro něj přirozené, ve kterých bude vynikat a budou ho tedy pravděpodobně i bavit. Účelem testu je určit vrozený talent Vašich dětí, abyste s ním mohli pracovat tak, že bude Vaše dítě šťastné. Výsledkem testu je několikastránkový podrobný protokol s popisem jednotlivých vloh.